Teen FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako da navedete druge da promene mišljenje! : )

3 posters

Ići dole

Kako da navedete druge da promene mišljenje! : ) Empty Kako da navedete druge da promene mišljenje! : )

Počalji  Mikkie89 Čet Nov 01, 2007 1:08 am

Природно је некога ко противречи нашим идејама сматрати противником кога би требало победити на овај или онај начин. Па ипак, оно што заиста желимо јесте да уверимо другу особу, да је подстакнемо да промени мишљење, а не да је победимо или да је поразимo.
Најбољи начин да ваша идеја буде прихваћена јеста да употребите технику благог притиска, под којом де подразумева да хладно приказујете чињенице и да избегавате претње или примену силе.
Студенти који су добили ''благо'' упозорење, без тактике застрашивања, више су се придржавали понашања прописаног на предавању од оних који су слушали исти садржај уз методе ''застрашивања''.
Крупна је грешка коју сви правимо то што покушавамо да победимо у расправи нападајући его друге особе.
''Човек који се у нешто увери против своје воље и даље је истог мишљења''. Таква особа само наизглед, празним речима, прихвата идеју и оставља утисак као да се слаже с нама, али је и даље неуверена и неће деловати у складу с идејом.
Постоји само један начин да идеја буде прихваћена од стране подсвесног ума, а то је сугестија. Да ли сте икада запазили да кад вам неко каже ''Ти то може,'' осетите неодољиву потребу да то одмах учините? Да ли сте икада приметили да када вам неко каже, ''Мораш да урадиш то и то,'' ви у ствари аутоматски реагујете тако што кажете себи ''Нека сам проклет, ако то урадим!''
Шест проверених правила за победу аргументима:
1. допустите другоме да исприча свој случај (ако желите да ваше идеје буду саслушане, научите прво да саслушате другу особу.)
2. направите паузу пре него што одговорите (када вам неко постави питање, погледајте га и направите малу паузу пре него што одговорите. То ће другој особи дати на знање да то што је рекла сматрате вредним ''размишљања'', или да о томе ''размишљате''.
3. немојте инсистирати на томе да стопроцентно победите (ако друга особа има став који иде њој у корист, признајте то.)
4. изнесите случај одмерено и прецизно (''начин да се други човек увери је да изнесете ваш случај одмерено и прецизно. Да потом изјавите како је, наравно, могуће да сте у нечему и погрешили)
5. говорите речима трећих лица (потпуно је раумљиво да неко постане скептичан у погледу вас када говорите неке ствари у сопствену корист)
6. допустите драгој особи да сачува образ (ако бисте да уверили у друго, теда не само да морате да га уверите, већ морате да знате и како да га избавите од његовог сопственог аргумената. Нпр. ''Наравно, потпуно разумем како сте могли да размишљате на такав начин, будући да у том тренутку нисте знали о томе и томе''. Предложите неки начин да она то може да пребаци на другу особу.)
Mikkie89
Mikkie89
Admin

Muški Broj poruka : 96
Godina : 34
Location : Paraćin / Srbija
Datum upisa : 31.10.2007

https://mikkie89.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kako da navedete druge da promene mišljenje! : ) Empty Re: Kako da navedete druge da promene mišljenje! : )

Počalji  Mikkie89 Čet Nov 01, 2007 2:11 am

Na koji način vi navodite druge da promene svoje mišljenje? Koliko ste ubedljivi u tome?
Mikkie89
Mikkie89
Admin

Muški Broj poruka : 96
Godina : 34
Location : Paraćin / Srbija
Datum upisa : 31.10.2007

https://mikkie89.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kako da navedete druge da promene mišljenje! : ) Empty Re: Kako da navedete druge da promene mišljenje! : )

Počalji  maya_91_ Pet Nov 02, 2007 12:51 am

ne ja ne zelim da ih promenim ja zelim samo da ukazem nekom da ja mislim da nije u redu i zasto i da porazgowaram sa njim... ali da mu pricam nema sanse... on to mora sam da shwati! dzaba menja ako u sebi i dalje tako misli?!?!
maya_91_
maya_91_
svrate na rucak
svrate na rucak

Ženski Broj poruka : 85
Godina : 33
Location : Jagodina
Datum upisa : 01.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako da navedete druge da promene mišljenje! : ) Empty Re: Kako da navedete druge da promene mišljenje! : )

Počalji  Zla_WuCicA Pet Nov 02, 2007 8:14 pm

pih sto me mrzi da citam kilometrazne textove Very Happy ihaaaaa



ali sto se mene tice moje misljenje niko ne moze da promeni, a ni ja se ne trudim da menjam necije....
Zla_WuCicA
Zla_WuCicA
Adminova desna ruka ;)

Ženski Broj poruka : 88
Godina : 33
Location : xiperintergalakticki medjuprostor
Datum upisa : 02.11.2007

http://www.myspace.com/kamilica6

Nazad na vrh Ići dole

Kako da navedete druge da promene mišljenje! : ) Empty Re: Kako da navedete druge da promene mišljenje! : )

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu