Teen FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako obuzdati ljutnju?

2 posters

Ići dole

Kako obuzdati ljutnju? Empty Kako obuzdati ljutnju?

Počalji  Mikkie89 Čet Nov 01, 2007 12:22 am

Setite se neke situacije kada ste bili ljuti... Kako ste prevazišli ljutnju? Vaši saveti, pričice, iskustva...

Kratka priča:
Nekada davno živela je devojcica koja je imala lošu narav. Njena majka joj je dala kesu punu eksera i kazala joj da svaki puta kad izgubi živce mora zabiti jedan ekser u ogradu.
Prvi dan je morala zabiti cak 37 eksera!
Tokom sledecih nekoliko nedelja kako se je ucila kontrolisati, broj eksera zabijenih smanjivao se iz dana u dan.
Shvatila je da joj je lakše obuzdavati ljutnju nego zabijati ekser u tvrdu ogradu.
Napokon, stigao je dan kada devojcica nije izgubila živce ni jedanput! Kazala je to majci i ona joj je savjetovala da svaki takav dan koji prode u miru - izvuce jedan ekser.
Stigao je dan kada je devojcica rekla majci da više nema niti jednog eksera u ogradi! Majka je uzela kcer za ruku i odvela je do ograde, i rekla joj:
"Dobro si ucinila kceri moja...ali pogledaj rupe koje su ostale u ogradi...ograda više nikada nece izgledati isto! Kada kažeš nekome nešto u ljutnji povrediš ga. Kao da zabiješ nož u tu osobu i potom ga izvadiš napolje. Nema veze koliko puta kazes: "Žao mi je"..rana je ipak još uvek tu. Povrediti nekoga recima je ponekad gore nego fizicki. Prijatelji su naše retko bogatstvo i treba ih cuvati. Oni te nasmejavaju kada si tužna, ohrabruju te kada trebaš uspeti nešto u životu, pozajmljuju ti rame za plakanje, uši za slušanje i otvaraju ti srce." sunny
Mikkie89
Mikkie89
Admin

Muški Broj poruka : 96
Godina : 34
Location : Paraćin / Srbija
Datum upisa : 31.10.2007

https://mikkie89.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kako obuzdati ljutnju? Empty Re: Kako obuzdati ljutnju?

Počalji  Zla_WuCicA Pet Nov 02, 2007 8:18 pm

iha sto me mrzi da citam, kad procitam prokomentarisacu Very Happy
Zla_WuCicA
Zla_WuCicA
Adminova desna ruka ;)

Ženski Broj poruka : 88
Godina : 33
Location : xiperintergalakticki medjuprostor
Datum upisa : 02.11.2007

http://www.myspace.com/kamilica6

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu