Teen FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pohvala i zahvalnost - vaša čudesna moć

2 posters

Ići dole

Pohvala i zahvalnost - vaša čudesna moć Empty Pohvala i zahvalnost - vaša čudesna moć

Počalji  Mikkie89 Čet Nov 01, 2007 1:17 am

''Речи похвале, захвалности или одавања признања шире, ослобађају, и зраче посебном енергијом, у најширем смислу те речи... Похвалом можете у слабо тело удахнути нову енергију и учинити га снажним, а исто тако, плашљиве људе умирити и испунити самопоуздањем; умирити и ојачати растројене нерве; посао који пропада учинити просперитетним и успешним; потребу и оскудицу преобразити у обиље и подршку.''
''Сви живи на овој земљи реагују на захвалност и то их испуњава задовољством.'' Похвала другом човеку улива поверење и даје му се то знања да се његови напори цене.
Људи су на сваком кораку, на свим местима – у кући, школи, канцеларији, фабрици, - жељни похвале и признања. Када има дамо то што им је потребно, они ће вероватно бити далеко великодушнији и спремнији да нам дају то што желимо од њих.
Немојте чекати да неко уради нешто велико и необично да бисте га похвалили. Будите великодушни у похвалама. Ако вам неко учини малу услугу, покажите му признање за то што је учинио тако што ћете му рећи ''Хвала''.
Размислите о оним стварима на којима људима можете да захвалите. Сваки пут кад изговорите реч ''Хвала'', и то будете мислили искрено, на тај начин другоме одајете признање – захваљујуте му се на томе што је урадио нешто што ви дубоко цените.

Шест правила изражавања захвалности:
1. речи захвалности морају бити искрене
2. захвалите се јасно, а не мрмљајући
3. захвалите се људима по имену
4. гледајте у очи особу којој се захваљујете
5. радите на томе да се захвалите људима
6. захвалите се људима онда када то најмање очекују

''Мерило менталног здравља јесте став да у свему видите и проналазите доброту''.
Једно од поузданих обележја практично свих неуротичних, несрећних људи, јесте то што су претерано критични. Они свесно у дригима траже грешке и мане. Па ипак, када промене свој став, и почну да трагају за свим оним што је добро у људима и у њиховим околностима, постају далеко, далеко срећнији.

Два правила изражавања захвалности:
1. морате се исрено захвалити (далеко је боље рећи ''Имате најлепше руке које сам икада видео'' и то заиста мислите, него изјавити ''Ви сте најлепша жена на свету'' ако она то није.)
2. похвалите поступак или особину, а не саму особу (похвалите особу за оно што она чини, а не за оно што она јесте.Упутите јој комплимент за то што поседује, а не за оно што јесте. Реците ''Госпођо Смит, текст који сте недавно откуцали је стварно изванредан'', а не ''Госпођо Смит, ви сте добра радница.'')

Када похвалите поступак или особину, похвалу усредређујете на нешто посебно због чега звучите искреније.
Похвала неког поступка подстиче особу да се још више труди и да даје све од себе да би се у том послу истакла још више.
Mikkie89
Mikkie89
Admin

Muški Broj poruka : 96
Godina : 34
Location : Paraćin / Srbija
Datum upisa : 31.10.2007

https://mikkie89.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pohvala i zahvalnost - vaša čudesna moć Empty Re: Pohvala i zahvalnost - vaša čudesna moć

Počalji  Mikkie89 Čet Nov 01, 2007 2:16 am

Koliko vi često dajete pohvale osobama sa kojima ste u kontaktu? Koliko su one iskrene? I šta mislite koliko je to važno za prijateljstvo uopšte?
Mikkie89
Mikkie89
Admin

Muški Broj poruka : 96
Godina : 34
Location : Paraćin / Srbija
Datum upisa : 31.10.2007

https://mikkie89.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pohvala i zahvalnost - vaša čudesna moć Empty Re: Pohvala i zahvalnost - vaša čudesna moć

Počalji  Zla_WuCicA Pet Nov 02, 2007 8:13 pm

Ako sam bliska sa tim osobama volim da im udelim kompliment, da im se zahvalim ako ucine nesto stvarno lepo....

Mislim da su moji prijatelji prema meni iskreni kao i ja prema njima....ali prijatelji...ne drugovi i ne poznanici


A koliko je iskrenost bitna za prijateljstvo? Mislim da na to svako zna odgovor.....TO JE NAJBITNIJE





Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Zla_WuCicA
Zla_WuCicA
Adminova desna ruka ;)

Ženski Broj poruka : 88
Godina : 33
Location : xiperintergalakticki medjuprostor
Datum upisa : 02.11.2007

http://www.myspace.com/kamilica6

Nazad na vrh Ići dole

Pohvala i zahvalnost - vaša čudesna moć Empty Re: Pohvala i zahvalnost - vaša čudesna moć

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu